Sofya Üniversitesi Eczacılık

Ülkemizde en geçerli mesleklerden biri olan Eczacılık; bu konuda olan yoğun talep sayesinde oldukça zorlu bir yarış haline dönmüştür. Ülkemizde bulunan eczacılık fakülteleri kısıtlı sayıda öğrenci kabul ettikleri için sınav sisteminde oldukça fazla olan talep sonucunda, bu mesleği seçen pek çok öğrencinin sınav ya da taban puan uygulaması sonucunda gereken başarıyı gösteremeyerek, hayal kırıklıkları yaşamasına neden olmuştur.

Yurt Dışı Eğitimi ve Kariyer

Kariyer planınız eczacılık üzerine oluşmuş ve bu eğitimi almak ülkemizde çeşitli nedenlere bağlı olarak mümkün olmamış olmaması durumunda; ideallerinizden uzaklaşmadan en iyi eğitimi alabilmenizi sağlayan bir alternatifiniz bulunmaktadır. Yurt dışı eğitimi ile istediğiniz ülkede, istediğiniz fakültenin istediğiniz bölümünde öğrenim görebilmeniz mümkündür.

Yurt dışı eğitimi denince akla ilk gelen Sofya Üniversitesi olmaktadır. Özellikle Sofya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi bu konuda başarısını kanıtlamıştır.

Sofya’da Eczacılık Eğitimi

Sofya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi taban puan ve sınav sistemi uygulaması yapmamaktadır. Bunun yanı sıra kaliteli bir eğitim veren Sofya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi harçları da, ülkemiz ile kıyaslanmayacak kadar makuldür. Sofya Üniversitesi ülkemize olan yakınlığı, verdiği kaliteli eğitimi, uzman eğitim görevlileri, eğitim sırasında yurt ve konaklama olanaklarının hesaplı ve kaliteli oluşu ve Bulgaristan içinde hayat şartlarının kolaylığı sayesinde iyi bir alternatif olmaktadır.

Sofya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi hakkında detaylı bilgi almak için, Türkiye temsilcisi olarak görev yapmakta olan Anadolu Yurt Dışı Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri ile iletişime geçerek edinebilirsiniz.