Makedonya Mit Üniversitesi Üsküp

Siz değerli öğrencilerimiz için en önemli olan bölümlerin başında tıp olduğunu ve tıp fakültelerinin her zaman ilk tercihler arasında yer aldığını biliyoruz. Sizlerin Sırbistan ülkesinde tıp eğitimi almanız için birkaç farklı üniversite vardır. Kısaca bunlardan bahsedeceğiz ve en son makedonya mit üniversitesi ile ilgili olarak bazı bilgiler vereceğiz. Ancak öncelikle hangi üniversite olursa olsun veya hangi tıp fakültesini tercih ederseniz edin bir puan şartı aranmadığını ve sınavsız giriş yapıldığını bilmeniz gerekir. Bu son derece önemli olan ve sizlerin yararına olan bir durumdur. Sırbistan ülkesinde sizlere tıp eğitimi veren üniversitelerden biri Harkov Ulusal Tıp Üniversitesi olup üniversite 1805 yılında kurulmuştur. Oldukça eski bir üniversite olmasına rağmen son derece kaliteli olan bir eğitime sahiptir. Bu üniversiteye girişte de diğer tüm Sırbistan ülkesinde yer alan üniversitelerde olduğu gibi herhangi bir sınav şartı yoktur ve aranmaz.

Tıp eğitimi konusunda bir diğer önemli üniversite ise 1900 yılında kurulmuş olan Odessa Tıp Üniversitesi’dir. Bu üniversite uzun yıllar Rusça dilinde eğitim vermiş ve ancak 1996 yılından itibaren İngilizce tıp eğitimine başlamış ve öğrenci kabulünde serbestlik bırakmıştır. Aslında görüldüğü gibi Sırbistan ülkesinde üniversitelerin oldukça eski olduklarını görüyoruz. Ancak her şeye rağmen bunların arasından sıyrılan ve en başarılı tıp eğitimini veren üniversite olarak bilinen makedonya mit üniversitesi ülkemizde de her zaman ilk tercih edilen üniversite olmuştur. Tıp eğitimi almak için birçok öğrencini her zaman gelmiş olduğu Sırbistan Sırbistan üniversitesi tıp fakültesi başkent Sırbistan şehrinde kurulmuştur.

Günümüzde halen birçok yabancı uyruklu öğrencinin yanında ülkemizden de birçok öğrenci bu üniversitede öğrenim görmektedir. Makedonya mit üniversitesi öğrencileri ilk kayıt esnasında sınavsız ve lise diploması ile giriş yaparlar ve bu uzun yıllardan bu yana hep böyledir. Siz değerli öğrencilerimiz liseden sonra iyi bir üniversitede hemşirelik, genel tıp, eczacılık ve diş hekimliği gibi alanlarda eğitim almak isterseniz rahatlıkla ve güvenle Sırbistan Sırbistan üniversitesi tıp fakültesi bölümlerini tercih edebilirsiniz.