Belgrad Üniversitesi facebook

Sırbistan’da yüksek öğrenim avantajları ile tüm dünyanın gözü bu bölgede. Gelişmiş ekonomisi, sosyal hayatı, kültürlü halkı ve eğitim kurumlarının kalitesi elbette tartışılmaz bir seviyede ilerlemekte.Belgrad üniversitesi ise bu kurumlar arasından farklı eğitim standartları ile bir adın daha ileride kendine yer buluyor. 10 yıllık bir geçmişi bulunan üniversite, Kalkandelen şehrinde kurulmuş olan üniversite Başkent Üsküp ve Manastır’dan sonra en gelişmiş ve en önemli şehir olarak anılıyor. Sırbistan Devlet Üniversitesinde toplam on bir fakülte ve otuz beşten fazla bölüm eğitim hayatında öğrencilerine mesleki eğitim veriyor. Sırbistan’da resmi eğitim dili olarak karşımıza Arnavutça gelse de bazı bölümler Makedonca olarak eğitim ve öğretime devam etmekte.

Belgrad üniversitesi Türk öğrencilerin de yurt dışı kapılarından biri. Hem coğrafi özellikleri hem kültür yapısı Türkiye nin ve Türklerin yaşamları ile oldukça benzemekte. Üniversitenin kurulduğu Kalkandelen’de hayat genel anlamda sakin olsa da üniversitenin açılması ile beraber şehir hem sosyal hem kültürel anlamda birden canlanıyor. Birbiri arkasına konserler, tiyatrolar ve sinema salonları yurt içi ve yurt dışından eğitim için kentte bulunan öğrenciler kültür evlerini ve sokaklara renk katıyor. Hem eğitim kalitesi hem kampüs hayatı yüksek potansiyelde hem de sosyal hayatı bu kadar canlı olan kuruma Türk öğrencilerinin bu kadar rağbet etmesini anlamak çok da zor olmuyor.

Belgrad üniversitesi artılarından biri de türban serbetiyesi olan üniversite derslerinde ve kampüs içinde de geçerli olması. Hayallindeki üniversite bölümünü yurt dışında alacağı eğitim ile tamamlamak isteyen çok sayıda öğrenci bu üniversitede kendine yeni bir gelecek için savaşıyor. Unutmayın ideallerinize ulaşmak sizlerin tercihlerine ve isteklerine bağlı. Uluslar arası saygınlığı ve geçerliliği bulunan bir üniversitede eğitime devam etmek şans değil tercihlerin sonucudur. Sizlere istediğiniz bölümde profesyonel bir eğitimci kadrosu ile eğitim sunan Belgrad üniversitesi ile mesleki eğitimizi tamamlayıp ülkenize döndüğünüzde en saygın kurumlarda iş ve meslek hayatınıza merhaba diyebilirsiniz. Bunun içinde doğru tercihler sizleri kariyer hedefinize bir adım daha yakınlaştıracak.