Belgrad Üniversitesi

Belgrad; Belgrad-karadğ’ın ayrılması ile kurulmuştur. Resmi adı Belgrad cumhuriyetidir. Başkenti Belgrad’dır. Belgrad eski adı ile beyaz şehir iki nehir’in birleştiği noktaya kurulmuş olan bu şehir eşsiz doğa güzellikleri ve zengin tarihi kültürel mirası ile harika bir şehirdir. Belgrad’ın en büyük şehridir.

Belgrad üniversitesi Belgrad’ın merkezine kurulmuş olan ülkenin en büyük üniversitesidir. Üniversite kendini dünya da kanıtlamış ve eğitimini Avrupa birliği tarafından tescillettirmiştir. Üniversite gelişmiş eğitim seçenekleri ile öğrencilere geniş eğitim imkanları sunmaktadır.

Son yıllar da yurtdışın da eğitim almak isteyen öğrenci sayısı ülkemizde artış göstermiştir. Öğrenciler zorlu sınav şartlarından kurtulmak ya da daha iyi bir eğitim almak için yurtdışın da eğitimi tercih etmektedir. Yurtdışı eğitim seçenekleri çok fazladır. Ancak Belgrad üniversitesi en çok tercih edilen üniversiteler arasına girmeyi başarmıştır. sadece ülkemizden değil bir çok ülkeden çok sayıda öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Ülkemizde bulunan öğrenciler tarafından tercih edilen üniversite taban puan ya da sınav şartı olmadan öğrencilere kayıt imkanı sunar. Bu durum öğrenciler için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Öğrencilerin istedikleri bölümü seçme şansı vardır, bölüm kısıtlaması bulunmaz. Eğitim maliyetleri çok düşük olan bu üniversite öğrencilerin ve ailelerin maddi durumunu zorlamadan eğitim alabilmelerini sağlamıştır.

Ülkede ilk hedef eğitimdir bu neden ile her öğrencinin üniversiteye girebilmesine olanak tanınmıştır. üniversite yurtdışından gelen öğrencilere sahip çıkar. Konaklama için yardımcı olur. Kampus içerisinde bulunan yurtlar da konaklama imkanı verir. Okula yürüme mesafesin de olan bu yurtlar öğrenci için büyük bir avantajdır ve yer sıkıntısı bulunmaz. 2 dilde eğitim verilen üniversite de eğitim dilleri Sırpça ve İngilizcedir. İngilizce eğitimin maliyeti Sırpça eğitime göre daha fazladır ancak bu maliyet de bile diğer ülkeler ile kıyaslandığın da çok ekonomiktir.

Yurtdışın da eğitim için karar vermekte zorlanıyorsanız Belgrad sizin için harika bir tercih olacaktır. ve verdiğiniz karardan pişman olmayacaksınız. Daha ayrıntılı bilgi için Anadolu yurtdışı eğitim danışmanlığı ofislerine gelerek uzmanlarımızdan bilgi alabilir geleceğiniz için önemli bir adım atabilirsiniz.

Posted from Istanbul, İstanbul, Turkey.